Po raz kolejny do naszej szkoły przybyła grupa uczniów ze szkoły w Schlüchtern. Tym razem hasłem przewodnim wymiany była przyroda i jej rola w  życiu człowieka, a dokładnie: die Natur – unsere Freundin, przyroda – naszą przyjaciółką.

Nasi uczniowie razem ze swoimi niemieckimi kolegami brali aktywny udział w projekcie plastycznym podejmującym tę ważną sprawę. W ramach podsumowania projektu uczniowie wykorzystując różne multimedialne metody zaprezentowali własną wizję roli przyrody i jej ochrony. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Uczniowie wzięli również udział w wycieczkach  do Gołuchowa i Poznania, zwiedzali też Jarocin. Po sześciu dniach wyjechali pełni wspaniałych wrażeń do domu. Do zobaczenia za rok!

{galerie}galerie_od_2018/wymiana_pl-de_2018{/gallery}

Ponad 40 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej Wielkopolski wzięło udział w finale I Ligi w ramach 19. Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku Grupowym w I lidze sportowej, które po raz pierwszy odbyły się w Pleszewie. Nasze reprezentantki wywalczyły 8 miejsce.

Zakończenie klas maturalnych, to obok dyplomów, wyróżnień, nagród, kwiatów i wzniosłych chwil także część artystyczna - w postaci "Superjedynek"-nagród wręczanych w wybranych kategoriach maturzystom przez ich młodszych kolegów. W tym roku organizatorami gali były klasy 3TŻ, 3TM, 3TI.

Grupa uczniów z ZSP Nr 1 w Jarocinie pod opieką p. Marty Jankowiak uczestniczyła w "Marszu Żywych", który od 1988 roku organizowany jest na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Wyjazd poprzedziły przygotowania, tzn. lekcja, przedstawiająca historię i idee Marszu. Młodzież miała także możliwość zapoznania się z literaturą na ten temat i filmem obrazującym cele i przesłanki Marszu. Tegoroczny Marsz Żywych przypadł 12 kwietnia, w Dzień Pamięci o Holokauście (to święto ruchome, zgodne z kalendarzem księżycowym, którego przestrzegają Żydzi).

Głównym organizatorem wyjazdu grupy była, pracująca w jarocińskiej Książnicy Pedagogicznej, pani Katarzyna Witwicka. Ministerstwo Edukacji Narodowej w Izraelu w porozumieniu z MEN w Polsce refundowało cały wyjazd młodzieży szkolnej.

W tegorocznym konkursie „Lato zamknięte w słoiku” brało udział  13 uczestników:  7 osób z kl. II oraz 6 osób z klasy I. W postaci zakąsek i deserów zostało  zaprezentowane wykorzystanie 34 przetworów.

I miejsce  Kacper Nowakowski z kl. I TŻ za „Dżem z truskawek, aronii i rabarbaru”

II miejsce Dominika Jarmuż  z kl. II TŻ za „Szparagi konserwowe”

III miejsce Wiktoria Marciszak  z kl. I TŻ za „Kalafior gotowany”

W ocenie przetworów, oprócz jury, brali udział rodzice przybywający na wywiadówkę. Wyłonili oni zdobywcę nagrody publiczności. Otrzymała ją Magdalena Kosmalska z kl. II TŻ za „Fasolkę a la ryba po grecku”.

Najwięcej- bo aż sześć przetworów zaprezentowała Anna Kramarczyk z kl. II TŻ

arrow