Klasa I TŻ wspomina "Dni z wychowawcą" - warsztaty robienia koszulek w jarocińskim Spichlerzu, wizytę w "Bramie Poznania", zwiedzanie Katedry oraz zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Tak...  było intensywnie i interesująco! :)

Gra w paintball to nie tylko doskonała zabawa, ale również świetna szkoła strategii i współdziałania w zespole – to opinia klasy 1 TIa, której uczniowie zakładając strój komandosa, biorąc do ręki marker wyglądający jak prawdziwa broń strzelecka, spędziła pierwszy dzień z wychowawcą.  Poznając różne scenariusze gry, okazało się, że magazynek 200 pocisków nie wystarczył! Zdobyte doświadczenie i wrażenia z pewnością pozostaną na długo!

.

Obronione Mistrzostwo Wielkopolski w drużynowych biegach przełajowych chłopców, srebrny medal Krystiana Zdrojewskiego i 4 miejsce drużyny dziewcząt to tegoroczny dorobek naszych reprezentantów w LA w Finale Wojewódzkim Biegów przełajowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Żerkowie, rywalizacja prowadzona była w bardzo słonecznej pogodzie, która niekoniecznie wspomagała długodystansowców, ale jak powiedział Krystian Zdrojewski "wszyscy mieli takie same warunki więc nie ma co narzekać

Ola Styś , uczennica klasy 1 LO b uzyskała minimum startowe na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się 5-8 lipca br. w węgierskim Györ :-) !

Aleksandra reprezentuje barwy MKS Jedynka Jarocin, klubu działającego przy naszej szkole. Minimum uzyskała w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami, który rozgrywany był 2 czerwca br. podczas zawodów w Białogardzie. "Pogoda super, bieg bardzo szybki, zmęczenie ogromne,radość nie do opisania :-)" tak wyczyn swojej podopiecznej krótko skomentował p. Mateusz Gościniak

Gratulujemy i trzymamy kciuki za udany start w Györ.

8 czerwca br. Gosia Hażak wywalczyła tytuł Mistrzyni Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Indywidualnych Biegach na Orientację. Wraz z koleżankami, w punktacji drużynowej wywalczyła brązowy medal! To świetne podsumowanie sportowej rywalizacji szkół prowadzonej w ramach Licealiady 2017/ 2018! "Fantastycznie spisała się również drużyna chłopców, która zajęła VI miejsce, informuje opiekun zespołu p. Marta Pawłowska. Wśród chłopców najlepiej pobiegł Marcin Pielucha, który zajął 10 miejsce :)
Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i opiekunowi.

Dzień 6 czerwca był dla klasy 2 LO b dniem niecodziennych lekcji. Zaczął się na dworcu w Jarocinie. Czekała nas podróż do Poznania. Dzięki życzliwości dyrekcji Kolei Wielkopolskich mogliśmy odbyć ją za darmo. Kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ten słoneczny dzień wyglądał szczególnie zachęcająco. Może za rok ktoś z nas rozpocznie tu studia?... Póki co w auli na Wydziale Fizyki czekaliśmy na wykład "Węgiel, który odmierza czas". Prowadzącym był prof. dr hab. inż. Tomasz Goslar kierownik Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego wchodzącego w skład Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego. W tym nowoczesnym laboratorium badane są próbki w celu określenia ich wieku z wykorzystaniem węgla C14. Profesor opowiedział o sposobie pracy z materiałem przysłanym np. z wykopalisk archeologicznych, o dendrochronologii, o zakłóceniach spowodowanych próbami z bronią jądrową, a także efektem cieplarnianym. Po wykładzie podzieliliśmy się na dwie grupy i poszliśmy za naszymi przewodnikami na dwie ścieżki dydaktyczne: jedną dotyczącą akustyki, a drugą biofizyki. Zobaczyliśmy, jakie badania naukowe prowadzą naukowcy na Wydziale Fizyki (oczywiście tylko w niewielkim fragmencie). Naładowani wiedzą pojechaliśmy do centrum, by na godzinę zamknąć się w wybranym pokoju Escape Room z grupą koleżanek i kolegów. Zabawa była wspaniała!!! Ale trzeba już było wracać :( Koleje Wielkopolskie przywitały nas niespodzianką - otrzymaliśmy pamiątkowe gadżety, a na dodatek mogliśmy zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem pociągu i pracą przy jego obsłudze. Mamy nadzieję, że taki dzień powtórzy się w przyszłym roku! :)

arrow