banner

Dezynfekcja rąk, maseczki, rękawiczki, brak uroczystej akademii, a tym samym możliwości spotkania nauczycieli uczących, lecz te same uśmiechy! To wszystko towarzyszyło spotkaniom, które odbyły się 26 czerwca w Jedynce z okazji zakończenia kolejnego, ale innego niż dotychczas roku szkolnego.
Cieszymy się, że oprócz sprawdzianów z algebry, Present Simple, romantyzmu i grawitacji, udało nam się zaliczyć najważniejszy sprawdzian z nauczania zdalnego – powiedzieli uczniowie. Wiele się nauczyliśmy, lecz z utęsknieniem czekamy za bezpośrednim kontaktem z rówieśnikami i nauczycielami, dlatego mamy nadzieję, że we wrześniu zasiądziemy już w szkolnych ławkach.
I my mamy taką nadzieję.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości „Turniej Talentów- Akademia Księgowego” została Weronika Wojnicz uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.
Z uwagi na obecną sytuację w kraju, nie jest na razie znany los etapu finałowego. W najbliższych dniach organizatorzy podejmą decyzję w powyższej sprawie.
W tegorocznej XII edycji konkursu wzięło udział 723 uczniów z 46 szkół. Dnia 9 stycznia 2020 r. zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. I etap polegał na rozwiązaniu testów składającego się z 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Decyzją organizatorów do II etapu przeszło 84 uczestników.
W grupie półfinalistów znalazły się 2 osoby z ZSP nr 1 w Jarocinie: Weronika Wojnicz i Robert Szymczak. 6 marca rywalizowali w drugim etapie w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Poznaniu, rozwiązując zadania testowe i praktyczne z zakresu rachunkowości. Do III etapu finałowego XII edycji konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, wśród nich Weronika Wojnicz.
Opiekunem finalistki jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Małgorzata Ginter.
Celem rywalizacji, podczas której swoją wiedzę z rachunkowości sprawdzali uczniowie szkół ponadpodstawowych, jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu rachunkowości, zachęcanie uczniów do praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez posługiwanie się programami finansowo-księgowymi, a tym samym lepsze przygotowanie młodzieży do sprostowania wymaganiom współczesnego rynku pracy.
Organizatorem konkursu ”Turniej Talentów – Akademia Księgowego” jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu.
final rachunkowosc 2020

Dnia 29 listopada  2019r.  o godzinie 13.00 w auli ZSP1 odbył się ćwierćfinał konkursu Supermatematyk.  Czas oczekiwania na konkurs umilili nam uczniowie technikum żywienia, którzy przygotowali dla nas pyszne rogaliki i ciastka.

Dyrektor Marek Sobczak gorąco przywitał uczestników, konkurs rozpoczął tradycyjnie gwizdkiem.

W zmaganiach  wzięło udział 82 uczniów z powiatu jarocińskiego, w tym: 24 z I LO, 4 z SLO, 31 z ZSP1, 23 z ZSP2.

Uczniowie przez 120 minut zmagali się z 30 zadaniami zamkniętymi jednokrotnej i wielokrotnej odpowiedzi. Konkurs odbywał się na kilku poziomach klas: I Liceum, II liceum, I technikum, II i III technikum, I szkoła branżowa i II i III szkoła branżowa.

50% najlepszych uczniów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego przeszło do ćwierćfinału, w konkursie wzięło udział 1688 uczestników.

W powiecie jarocińskim do  dalszego etapu zakwalifikowało się 44 uczniów, w tym:  9 uczniów I LO, 22 uczniów ZSP1 i 13 uczniów ZSP2.

Półfinał konkursu odbędzie się w piątek w lutym 2020 w auli ZSP1 w Jarocinie. Dokładną datę podam w późniejszym terminie.

Gratuluję wszystkim uczestnikom!

Koordynator konkursu:

Dorota Przewoźna

10 stycznia 2020 w restauracji "Pod Szyszkami" uczniowie Jedynki bawili się do rana na studniówce. Nie zabrakło uroczystego Poloneza i pięknego walca w wykonaniu uczniów. Teraz zaczęło się odliczanie do matury...

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wielu radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju,

wytrwałości i radości w każdym dniu Nowego Roku

życzy społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.

Uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego- Weronika Szymendera, została laureatkazawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej, zajmując drugie miejsce. W ten sposób zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

4 grudnia 2019 r. w całym kraju odbyły się Zawody Okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4 Technikum Ekonomicznego: Weronika Szymendera, Kinga Kowalska, Dominika Krawczyk.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. .     Patronat Honorowy objęli:

• Wojewoda Wielkopolski,
  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Wielkopolski Kurator Oświaty.

Do zawodów okręgowych przystąpiło 64 uczniów z 25 szkół.

Wyniki testu wyłoniły 3 laureatów, którzy 25 lutego 2020 r. będą reprezentować nasz okręg w Zawodach Centralnych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz organizatorów: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Weronice gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych olimpijskich zmaganiach.

Opiekunem uczennicy jest Małgorzata Ginter.

Tradycją Naszej Szkoły są spotkania świąteczne z wychowawcami -  klasa 3LOa zaprosiła do wspólnej wigilii nauczycieli oraz wychowawczynię p. Marią Podemską.