Slider

Przed Wami – drodzy maturzyści – egzamin maturalny. Już dziś życzymy Wam tego, by nigdy nie zabrakło Wam motywacji potrzebnej do realizacji swych marzeń! Odwagi w dokonywaniu wyborów. Wierzymy, że o naszych absolwentach jeszcze usłyszymy. POWODZENIA!
( plakat dla maturzystów wykonała: Aga Guździoł )


Spotykamy się:


Rano zbiórka o godz. 8:00, na egzamin popołudniowy o godz. 13:00. Pamiętajcie o byciu punktualnym, stroju galowym, zabraniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem) oraz długopisu z czarnym wkładem. Na salę egzaminacyjną nie wnosimy telefonów ani żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.


Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu egzaminu dojrzałości znajdują się na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu https://www.oke.poznan.pl/cms,152,informacje.htm oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/egzamin-matural…/egzamin-w-nowej-formule/

 

                Dnia 14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny z powiatów:  średzkiego, śremskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego oraz reprezentacja ZSP nr 1 Jarocin, zwycięzcy powiatu jarocińskiego.

                Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A spotkały się drużyny :  LO Środa Wlkp oraz gospodarze, ZSP 1 Jarocin. W grupie B natomiast wystąpiły:  ZSE Śrem,  LO Września oraz II LO Gniezno. Po zaciętych pojedynkach w grupie A zwyciężyli gospodarze (2:1), drugie miejsce zajęło LO Środa. Natomiast w grupie B pierwsze miejsce przypadło drużynie z Wrześni, drugie miejsce ZSE Śrem.

                W półfinałach zmierzyli się zwycięzcy grupy A (ZSP 1 Jarocin) z drugim miejscem z grupy B (ZSE Śrem), mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, oraz zwycięzcy grupy B (LO Września) z drugim miejscem grupy A (LO Środa Wlkp), zacięte spotkanie zakończyło się wygraną  2-1 drużyny ze Środy Wielkopolskiej. 

W meczu o 3 miejsce pewne zwycięstwo odniosła drużyna  LO z Wrześni.

Mecz finałowy był powtórką spotkania z fazy grupowej, jednak tym razem odwet za porażkę wzięła drużyna ze Środy Wielkopolskiej, która wygrała 2-1, co zapewniło jej udział w półfinale Mistrzostw Wielkopolski.

Ostateczne kolejność:

 1. LO Środa Wlkp
 2. ZSP 1 Jarocin
 3. LO Września
 4. ZSE Śrem
 5. II LO Gniezno

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy SZS „Wielkopolska” oraz pamiątkowe zdjęcia z Turnieju przygotowanie i oprawione przez ucznia klasy 1 TC Marcela Kochanowskiego, pierwsze trzy – puchary ufundowanie przez SZS Powiatu Jarocińskiego.

Skład reprezentacji ZSP Nr 1 w Jarocinie:

 1. Agnieszka Becela – 3 LO b
 2. Aurelia Marszałek – 3 LO b
 3. Natalia Springer – 3 LO b
 4. Wiktoria Korzyniewska – 3 LO a
 5. Wiktoria Nowakowska – 3 LO a
 6. Dominika Nacuk – 4 TE b
 7. Wiktoria Antczak – 2 LO b
 8. Julia Kita – 2 LO b
 9. Zuzanna Malinowska – 2 LO b
 10. Marlena Mrówczyńska – 1 TŻ
 11. Joanna Antoniewicz – 3 TŻ
 12. Anna Pietrzak – 2 TC/b

W roli trenera wystąpił pan Jakub Chlebowski, zawody przygotowali: pani Marta Pawłowska i pan Janusz Zwierzycki, który jednocześnie był sędzią głównym Turnieju. W przeprowadzeniu zawodów pomagali Młodzieżowi Organizatorzy Sportu, którzy tworzą również reprezentację naszej szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców. O zdjęcia zadbał Miłosz Król (2 TC).


 

Po zeszłorocznym zwycięstwie chłopaków, w tym roku złotą passę przejęły dziewczęta! Dnia 05. kwietnia reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wraz z trenerem Mateuszem Gościniakiem na czele, wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Żerkowie. Nasi reprezentanci jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Drużyna dziewcząt (w składzie: Julia Pawelczyk, Ola Styś, Zuzanna Matan, Wiktoria Krawczyk, Marlena Mrówczyńska, Katarzyna Półrolniczak) zajęła pierwsze miejsce deklasując rywalki, nasi chłopcy (w składzie Szymon Glapa, Paweł Majusiak, Korneliusz Jacoszek, Marcin Raczkowiak, Jakub Królikowski, Wiktor Idczak) zdobyli natomiast wysokie czwarte miejsce! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom jak i trenerowi!

Klasa III TŻ w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, uczestniczyła w  warsztatach w profesjonalnym laboratorium sensorycznym. Głównym zadaniem dla uczniów było przeprowadzenie badania wrażliwości sensorycznej oraz wykorzystanie wybranych metod sensorycznych do oceny jakości produktów żywnościowych. Uczniowie przekonali się, że nie są daltonistami smakowymi ani węchowymi. Poznali w praktyce metody stosowane w ocenie sensorycznej, wykonując ćwiczenia przygotowane przez  panią dr hab. Marzannę Hęś.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się również z produkcją i asortymentem wyrobów ekstrudowanych w zakładzie Good Food w Skórzewie. Poznali produkcję czekolady w teorii i w praktyce uczestnicząc w warsztatach w muzeum czekolady w Poznaniu. Kulminacją wycieczki był trzygodzinny spektakl Zemsta Nietoperza w Teatrze Wielkim.

15.03 w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się podsumowanie Konkursu Nadziei Olimpijskich
im.Karola Hofmanna, czyli wybór 10 najlepszych lekkoatletów województwa wielkopolskiego w 2018 r. Najlepszą lekkoatletką województwa w kategorii U-18 została uczennica klasy 2 LOb Aleksandra Styś.
Przypominamy największe osiągnięcia Oli w 2018 r. :
- Powołanie do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-18 w Gyor
- Mistrzyni Polski na dystansie 1500 m pprz.
- Mistrzyni Wielkopolski na dystansie 2000 m pprz
- Liderka tabel krajowych na dystansie 2000 m pprz
Gratulujemy!

Jeśli kolegium dziennikarskie zaakceptuje nasz temat – ruszamy do pracy!

Dzięki wizycie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarska UAM w Poznaniu wiemy jak nazywają się poszczególne ujęcia, jak montować materiał, zanim news pojawi się na wizji oraz jak atrakcyjnie przedstawić widzowi wszystko to, co dla niego najważniejsze.

8 marca klasa 2 TIa pod opieką wychowawczyni – p. Izabeli Strzeleckiej skorzystała z doświadczenia studentów, którzy na co dzień pracują przy powstawaniu dwóch programów studenckich - „Kuriera Akademickiego” emitowanego na antenie TVP Poznań oraz programu informacyjnego „Flesz”. Zobaczyliśmy profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne i reżyserkę. Co najważniejsze – wcieliliśmy się w dziennikarzy, prezenterów pogody, kamerzystów, a także montażystów.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM dziękujemy za miłe przyjęcie – za pokazanie tajników pracy dziennikarza i montera, dzięki czemu wiemy jak wygląda greenscreen czy praca nad offem, stand-up’em, setką.

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider