Uczniowie klas technikum żywienia od wielu lat biorą udział w corocznej edycji Okręgowej  Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Poznaniu. Po raz kolejny zaznaczyli swoją obecność w gronie najlepszych w Wielkopolsce!  
Aneta Aleksandrowska uczennica 4 klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, zajęła II miejsce w Okręgowej Olimpiadzie w Poznaniu i tym samym zapewniła sobie udział w Olimpiadzie Centralnej, która odbędzie się w Szczecinie w dniach od 24-26 marca 2011 roku.

 XV edycja tej olimpiady odbyła się 14.01.2011roku w Poznaniu. Tematyką wiodącą tegorocznych zmagań była „ energia w żywności i w żywieniu”.

II miejsce Anety Aleksandrowskiej i awans do Ogólnopolskiej Olimpiady to ogromny sukces - mówi Marek Kwaśniewski, nauczyciel przygotowujący uczennicę do konkursu. W tym miejscu należy przypomnieć, że w ubiegłorocznej  edycji tej samej olimpiady Aneta zajęła III miejsce i  zabrakło jej  tylko 2 punktów aby zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.

Zakres wiedzy jaką musi posiąść uczestnik tej olimpiady obejmuje nie tylko tematykę wiodącą, ale wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak technologia gastronomiczna, podstawy żywienia, chemia ,dietetyka , biologia , fizyka oraz literaturę obowiązkową dotyczącą podstawowych i stosowanych aspektów żywności i żywienia.  

Gratulujemy sukcesu rangi wielkopolskiej, życzymy powodzenia podczas Olimpiady Centralnej i uzyskania tytułu oraz uprawnień Laureata lub Finalisty!  

(it) 

arrow
arrow