We wtorek 16 lutego br. o godz. 11:30 w sali 51 odbędzie się spotkanie informacyjno - organizacyjne dla klas drugich i trzecich technikum informatycznego, dotyczące kursu IT Essentials 5.0 Akademii CISCO.

Program Cisco Networking Academy jest przedsięwzięciem ogólnoświatowym organizowanym przez firmę Cisco Systems. Oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Akademie CNA realizują na całym świecie jednolity program nauczania. Działają  w ponad 165 krajach, a samej Polsce jest aktywnych ponad 450 Akademii.

Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki podpisaniu umowy na wsparcie procesu dydaktycznego w programie Akademii Sieciowej Cisco (CNA) z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Akademia Cisco od 1 lutego 2016 r. funkcjonuje również przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

Dzięki przystąpieniu do programu uczniowie klas drugich i trzecich technikum informatycznego mają możliwość uczestniczenia w kursie „IT Essentials 5.0: Sprzęt i programowanie komputerów PC”.  Dostarcza on podstawowych umiejętności związanych ze sprzętem i oprogramowaniem komputerów potrzebnych, aby spełnić rosnące wymagania profesjonalistów IT. Centralny serwer edukacyjny CNAMS : cisco.netacad.net udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi interaktywnych. Platforma umożliwia e-learning oraz samodzielne nauczanie, co pozwoli podnieść poziom wiedzy i umiejętności uczniów, zdobywanych także podczas zajęć z kwalifikacji E.12 i E.13.  Zajęcia w Akademii prowadzą certyfikowani instruktorzy CISCO p. Przemysław Łączniak i p. Robert Strzelecki.

ITE jest ponadto kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszła karierę w branży IT.  Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku.

(rs)