Pytanie to szczególnie często stawiają sobie ci, którzy mają zdawać w maju egzamin dojrzałości.
11 września uczniowie 3 LO b o profilu politechnicznym wybrali się na Poznański Salon Maturzystów.
Uczelnie poznańskie: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny szczegółowo zaprezentowały kierunki studiów otwierane w następnym roku akademickim, ale w holu można było spotkać mnóstwo innych propozycji ze strony szkół wyższych z terenu całego kraju (Kraków, Gdańsk, Szczecin…), porozmawiać z aktualnymi studentami albo wykładowcami i zorientować się, co trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na wybrany kierunek.
Teraz pozostaje już tylko wypełnić deklarację maturalną…