zspnr1 200

Akcja protestacyjna - aktualizacja

Wtorek - 16.04.2019 r.

Podobnie jak wczoraj większość nauczycieli przystąpiła dzisiaj rano do akcji protestacyjnej. W szkolnej auli w godz. 8:05 - 15:00 odbywają się tylko zajęcia opiekuńcze, gdzie opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele, którzy w danym dniu zgłosili gotowość do pracy.

Analizując sytuację z poprzednich dni należy uznać, że podobna sytuacja może mieć miejsce również w dniu jutrzejszym. Przypominam, że od czwartku 18.04.2019 r. do 23.04.2019 r. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, przewidziana jest przerwa świąteczna. Uczniowie wracają zatem do szkoły w środę 24.04.2019 r.

Poniedziałek - 15.04.2019 r.

Informuję, że także dzisiaj większość nauczycieli przystąpiła do akcji protestacyjnej. W związku z tym nadal nie odbywają się obowiązkowe zajęcia dydaktyczno-wychowawcze według ustalonego tygodniowego planu zajęć. Szkoła podobnie jak tydzień temu, zorganizowała dzisiaj zajęcia opiekuńcze w godz. 8:05-15:00, które odbywają się w szkolnej auli. Opiekę nad młodzieżą sprawują nauczyciele, którzy dzisiaj zgłosili gotowość do pracy.
Kolejna informacja - jutro około godz. 9:00.

Środa, Czwartek i Piątek - 10-12.04.2019 r. - Rekolekcje Wielkopostne

Uczniowie uczęszczający na religię przychodzą w tym dniu bezpośrednio na naukę do kościoła. Podczas rekolekcji opiekę na uczniami sprawują katecheci. Uczniowie nie uczęszczający na religię i nie biorący udziału w rekolekcjach będą mieli zorganizowane w szkole zajęcia opiekuńcze - uczniów tych proszę o zgłoszenie się do szkolnej auli o godz. 8:45.

Harmonogram Rekolekcji:

- 10 kwietnia środa:
8.45 nauka w kościele brat Sofroniusz Rempuszewski OFM
świadectwo życia: s. Łucja Popiela (franciszkanka z Poznania)
10.00 - 11.00
Klasy 1: Górny Kościół: Dominika Frydrych i Barbara Turek: Spotkanie z autorkami książki „Pełnymi Garściami”
Klasy 2: mała sala gimnastyczna ZSP1: Spotkanie z Andrzejem Sową, byłym narkomanem, który dziś głosi świadectwo swojego nawrócenia oraz prowadzi programy profilaktyki uzależnień wśród młodzieży
Klasy 3: - Dolny Kościół Spotkanie z Edytą Sową, pedagog rodzinny
- 11 kwietnia czwartek:
8.30 nauka w kościele brat Sofroniusz Rempuszewski OFM
Klasy 3: aula ZSP1: Spotkanie z Andrzejem Sową
Klasy 1: Górny Kościół- ks. Wojciechem Orzechowski – wspomnienie ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie
Klasy 2: Dolny Kościół: Spotkanie z Edytą Sową
- 12 kwietnia piątek:
8.30 Msza Święta w kościele brat Sofroniusz Rempuszewski OFM
świadectwo: Joanna Mazur dziennikarz Przewodnika Katolickiego
Klasy 2: Górny Kościół- Nikodem Michał – świadectwo dziennikarz TVN 24
Klasy 3: Dolny Kościół: Spotkanie z Edytą Sową
Klasy 1: ZSP1: Spotkanie z Andrzejem Sową
Uczniowie z KLAS CZWARTYCH: każdego dnia sam wybierasz spotkania z gośćmi.

Wtorek - 9.04.2019 r.

Ze względu na podjęcie akcji protestacyjnej przez 92% nauczycieli, w szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze. Uczniów chcących skorzystać z opieki zapraszam do auli szkolnej w godz. 8:05 - 15:00.

Poniedziałek - 8.04.2019 r.

Informuję, że ze względu na podjęcie przez 92 % nauczycieli akcji protestacyjnej, w dzisiejszym dniu nie odbywają się obowiązkowe zajęcia dydaktyczno-wychowawcze według ustalonego tygodniowego planu zajęć. Szkoła zorganizowała dzisiaj zajęcia opiekuńcze w godz. 8:05 - 15:00 w auli szkolnej.

Marek Sobczak

Klasy 3 TE oraz 3 LOa wraz z nauczycielami p. Ewą Roszak, p. Izabelą Strzelecką oraz p. Hanną Moskal miały okazję zwiedzić wystawę blisko stu prac Zdzisława Beksińskiego. Dorobek artysty obejmuje nie tylko obrazy, lecz również prace fotograficzne, grafikę modyfikowaną komputerowo oraz fotomontaż. Największym zaskoczeniem było dla nas odbycie trójwymiarowej podróży przez świat obrazów Beksińskiego. Po założeniu okularów mieliśmy wrażenie przeniesienia się do przestrzeni obrazu. Muzyka obudziła w nas cały wachlarz uczuć – od radości, po grozę i przerażenie. Wizyta w Gostyńskim Ośrodku Kultury była dla nas zupełnie nową formą kontaktu ze sztuką. Do tego przyjemną powtórką do matury – analiza i interpretacja dzieła już nie straszna, a impresjonizm, surrealizm, abstrakcja, socrealizm i pop-art nieobcy!