znak brązowej szkoły 2014

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, żeTechnikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

 

LogowanieTego dnia aula szkolna zostanie zamieniona w centrum wystawowe, w którym swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/ 2014 prezentować będą poszczególne typy szkół  naszego Zespołu. Na specjalnie przygotowanych na ten dzień stoiskach wystawowych  gimnazjaliści będą mogli uzyskać szczegółowe informacje
o  kierunkach kształcenia i ich głównych założeniach programowych. Informacji udzielać będą nauczyciele przedmiotów zawodowych, ogólnokształcących, a także wychowawcy przyszłych klas pierwszych.

Dni Otwarte w Jedynce to także możliwość przyjrzenia się z bliska jednemu z największych obiektów szkolnych w Jarocinie, w którym mieści się między innymi 8 pracowni informatycznych, sala telekonferencyjna, 3 pracownie gastronomiczne, 2 sale gimnastyczne i sala sportów walki. Wszystkie sale i pracownie w tym dniu będą otwarte dla zwiedzających, a oprowadzać po nich będą uczniowie naszej szkoły.

W programie dnia zaplanowano koncert szkolnych zespołów muzycznych, pokaz filmu „Jedynka przez dziurkę od klucza”, wystawę prac plastycznych „Jarociński Festiwal”, wystawę okolicznościową „Statystyka w Wielkopolsce”. Ponadto w salach i pracowniach odbywać się będą ćwiczenia pokazowe i zajęcia dla gimnazjalistów z zakresu chemii, języka angielskiego, informatyki, geodezji, budownictwa, gastronomii i stolarki. Kibice i sympatycy zmagań sportowych będą mogli przypatrywać się rywalizacji uczniów naszej szkoły, która prowadzona jest w ramach projektu sportowego „Olimpijski Karnawał w Rio de Janeiro 2016”.

W ramach X Spotkań z Jedynką zaplanowano dla gimnazjalistów Turniej Halowej Piłki Nożnej i Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych, które zostaną rozegrane 13 i 14 marca br w obiektach sportowych naszej szkoły.

(it)

Szczegóły poniżej:

Prezentacje muzyczne: Oliwia Środa, Anna Błażejewska, Dominika Kasprzak, Dagmara Repnak, Szymon Pflegel, Kacper Tondaś, Krzysztof Nowacki,

Pokaz filmu autorstwa klasy 1 TC  „Jedynka przez dziurkę od klucza”- codzienność szkolna widziana przez uczniów z przymrużeniem oka.

 „Jarociński festiwal” (scena główna, aula)- wystawa prac graficznych p. Kingi Rząsy, absolwentki Akademii Sztuk pięknych w Poznaniu , nauczyciela przedmiotów zawodowych kierunku technik cyfrowych procesów graficznych. Zaprezentowane na wystawie prace to plakaty zapraszające na Festiwal w Jarocinie z różnych lat jego trwania. Mają przypomnieć muzyczną historię Jarocina i wprowadzić w niepowtarzalną atmosferę tamtych chwil.

 „Statystyka w Wielkopolsce” (hol przy auli)  - wystawa okolicznościowa z okazji 100- lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Statystycznego; na kilkunastu planszach przedstawiony został kilkuwiekowy dorobek statystyki wielkopolskiej, wydobywając
z archiwum utrwalone drukiem wyniki badań statystycznych, przedstawiające dawne
i współczesne publikacje pokazujące utrzymanie ciągłości wydawniczej oraz przypominając sylwetki osób, które wniosły istotny wkład w rozwój myśli i praktyki statystycznej w Wielkopolsce.

 Ćwiczenia pokazowe  w szkolnej pracowni stolarskiej (sala 55 ) prowadzone przez uczniów z zakresu podstawowej obróbki stolarskiej  z wykorzystaniem  maszyn stolarskich i elektronarzędzi.

Ćwiczenia pokazowe i degustacja wypieków w pracowniach gastronomicznych sala 52, 57.

„Mała matura”- dla wszystkich chcących zmierzyć swoje umiejętności językowe w sali 44 zostanie przeprowadzona „mała matura” z języka angielskiego.

„Tablica interaktywna z bliska”- sala 30,33  zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

„Ekonomia w komputerze"- wykorzystanie  programów komputerowych w pracy biurowej; sala 15

„Kamera termowizyjna w akcji” w budynku głównym szkoły (hol przy sekretariacie) tajemnice szkolnego budynku zdradzać będą nasi budowlańcy…

„Z łatą w ręce”- niwelacje i pomiar tachimetryczny to zadania których będą mogli popróbować  gimnazjaliści z pomocą naszych szkolnych geodetów. Pomiary geodezyjne prowadzone będą przy głównym wejściu do szkoły, na dziedzińcu wewnętrznym, głównej klatce schodowej i klatce schodowej przy auli.

Błyski, dymi, iskry, przyciągną uwagę wszystkich przechodzących obok sali 25. Pod pilnym okiem nauczyciela chemii będzie można nawet zobaczyć co może wyrosnąć
z cukru…

"Szkolne pogotowie"- pokazy i krótkie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy odbywać się będą w sali 42.

Rozgrywki sportowe w ramach projektu sportowego „Olimpijski Karnawał w Rio de Janeiro 2016”:

duża sala gimnastyczna:  piłka siatkowa chłopców, piłka koszykowa chłopców

mała sala gimnastyczna: unihokej dziewcząt

Zajęcia aerobiku dziewcząt sala taekwondo

X Spotkania z Jedynką

Turniej Halowej Piłki Nożnej 13 marca 2013 r.

Drużyna składa się z 7 osób ( 3 w polu +bramkarz).Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami PZPN.

Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych 14 marca 2013 r.

Drużyna składa się z  3 dziewcząt i 3 chłopców. Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami PZPS.

W rozgrywkach  mogą uczestniczyć uczniowie klas I – III gimnazjum.

W dniu zawodów potwierdzenie zgłoszeń podczas odprawy technicznej dokonują pełnoletni opiekunowie zespołów, którzy pełnią nadzór nad zawodnikami w czasie trwania rozgrywek.
Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc organizatorzy przewidzieli pamiątkowe dyplomy i medale.

 

 

 

 
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1336
mod_vvisit_counterWczoraj1652
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8009
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu10335
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33104
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu55094

We have: 5 guests, 2 bots online
Twoje IP: 54.163.70.249
 , 
Today: Paź 23, 2014